O Dąbkach

KILKA FAKTÓW:

Walory przyrodniczeNa obszarze Uzdrowiska Dąbki, wzdłuż linii brzegowej ciągną się wydmy, ma których rosną sosny: zwyczajna i szara. Południowy obszar uzdrowiska zajmuje jez. Bukowo o powierzchni 18 kilometrów kwadratowych.

Wpływ na zdrowieNadmorski klimat panujący w Uzdrowisku Dąbki bardzo mocno oddziałuje na organizm ludzki, dlatego jest wykorzystywany do leczenia wielu schorzeń.

Tutejsze powietrze jest wolne od zanieczyszczeń co pozytywnie wpływa na osoby z różnego rodzaju alergiami i chorobami układu oddechowego. Pobyt w Uzdrowisku Dąbki poprawia czynności układu krążenia, wentylację płuc i ogólne samopoczucie.

W miejscowych ośrodkach sanatoryjnych z powodzeniem leczone są choroby układu oddechowego i krążenia, nerwice, reumatyzm i wiele innych schorzeń.

InfastrukturaWzdłuż nadmorskiej plaży uzdrowiska rozciąga się leśna promenada o długości 6 kilometrów. Wzdłuż miejscowości uzdrowiskowych przy drodze wojewódzkiej 203 ciągną się ścieżki rowerowe, dzięki którym możemy bezpiecznie dojechać rowerem do Darłowa, czy nawet Koszalina. Powierzchnia ścieżek rowerowych jest gładka, co pozwala na przyjemną jazdę na rolkach, wrotkach czy hulajnogach. Przy jez. Bukowo funkcjonuje Centrum Sportów Wodnych, wybudowano scenę letnią i wiele pomostów.

Uzdrowisko

Serdecznie zapraszamy do nadmorskiego uzdrowiska Dąbki, położonego na mierzei między Bałtykiem a jeziorem Bukowo. Urok tej miejscowości przyciąga co roku tysiące turystów. Wspaniały mikroklimat charakteryzujący się dużym nasłonecznieniem oraz bogatym w jod morskim powietrzem, rozległe obszary leśne i brak przemysłu gwarantują zdrowy wypoczynek.

Wypoczynek

Na miłośników wodnych uciech czekają dwa rozległe jeziora: Bukowo i Kopań, oraz dwie rzeki – Wieprza i Grabowa. Nad jeziorem czekają wypożyczalnie sprzętu oraz instruktorzy windsurfingu. Co roku w Dąbkach rozgrywają się zawody żeglarskie i windsurfingu.

Atrakcje

Jeśli chcecie się dowiedzieć się więcej o atrakcjach Dąbek zapraszamy na:

Apartamenty nad morzem Srebrna Wydma

ul. Turystyczna 4 Dąbki 76-156

Kontakt

Telefon: 515 001 100

Email: rezerwacja@srebrnawydma.pl

Kontakt

Telefon: 515 001 100

Email: rezerwacja@srebrnawydma.pl

Informacje

Przedsiębiorstwo Turystyczno - Gastronomiczne
NIP 669-110-73-17 Regon 330537428
www.domki-wakacyjne.pl

Srebrna Wydma © Copyright 2018 -  | Website by Akcept | All Rights Reserved